пятница, 31 октября 2014 г.

Які інструменти використовуються при обробці деревини?

Багато новачків в столярній справі із здивуванням дізнаються, що виготовляти виробу можна за допомогою простих ручних інструментів і деяких побутових електроінструментів.
Основні ручні інструмент
Тут перераховані всі інструменти, які знадобляться вам для виготовлення виробу своїми руками. 
Вимірювальні інструменти
Рулетка із сталевою стрічкою. Зазвичай у продажу є рулетки завдовжки від 1,8 до 15 м. Як правило, при виготовленні меблів використовується рулетка завдовжки 5 м. У високоякісних рулетках вимірювальне полотно має ширину 19 мм і залишається жорстким, будучи витягнутим на 2 метр
Складаний метр. Іноді рулетка незручна (наприклад, при вимірюваннях в тісному просторі) або недостатньо точна. У цих випадках зручно користуватися традиційним дерев'яним доладним метром.
Косинці. У домашній майстерні потрібно чотири найпоширеніші типи косинців: столярний, косий, розмічальний і комбінований. Такий інструмент використовується при виготовленні меблів для вимірювань, розмітки і перевірки прямих кутів при виготовленні меблів.
Столярний косинець. Такі косинці випускають декількох розмірів. Великий косинець має лезо завдовжки 7,3 м і лінійкою завдовжки 4,9 м, він потрібний для роботи з рамами. Косинці менших розмірів — 20х 15 або 30 х 20 см — зручніші для невеликих деталей.
Розмічальний косинець. У цього косинця широке лезо, прикріплене до руків'я під прямим кутом. Довжина леза, яке може бути градуйованим, варіюється від 5 до 30 см. Розмічальний косинець використовують при виготовленні меблів для перевірки правильності прямих кутів, для розмітки ліній та для калібрування інструментів. В одного типу розмічальних косинців, що називаються розмічальним стуслом або просто стуслом, нагорі рукоятки вбудований 45-градусний косинець, так що з його допомогою можна виміряти і розмітити кути до 45°
Малка (кутомір). Цей простий інструмент складається із рукоятки, прикріпленої до 15, - або 20-саитиметрового леза з прорізом. Малка може служити розмічальним стуслом при виготовленні меблів. Проте в майстерні кутомір зазвичай використовують для копіювання кутів, що відрізняються від прямих. Встановіть малку на кут, зафіксуйте, а потім перенесіть точну величину кута з одного місця на інше.
Малий косинець. Ще один корисний косинець, зручний при виготовленні меблів та для роботи з невеликими заготовками і в тісних місцях, — це 30-сантиметровий малий косинець. Одне лезо у нього 30-сантиметрове, інше — 20-сантиметрове. Цей косинець зручно використовувати в якості напрямної при різанні акрилу і скла.
Молотки і аналогічні інструменти
У арсеналі будь-якого столяра мають бути, щонайменше, три основні молотки: столярний, молоток для цвяхів і дерев'яний (киянка). Кожен з них незамінний для виконання певної роботи. Столярний молоток переважно використовується для забивання і видалення цвяхів. Проте коли доводиться забивати дуже дрібні цвяхи, які неможливо утримувати рукою, ви надасте перевагу молотку для забивання цвяхів із магнітним бойком. Дерев'яний молоток або киянку з м'якою накладкою слід використовувати при виготовленні меблів в тих випадках, коли металевий молоток здатний пошкодити поверхню, наприклад, при забиванні дерев'яних дюбелів, при щільних колючих з'єднаннях при роботі із стамескою з дерев'яною рукояткою.
Рубанки і фуганки
Торцевий рубанок — найуніверсальніший для домашньої майстерні інструмент — призначений для обробки торців дерев'яних виробів, він виявляється корисним і для інших незначних обробних робіт, наприклад, для обстругування зворотних боків з'єднань у вус або виступаючих кромок фанерних панелей.
Напівфуганки і фуганки зручні в роботі і хороші для загального застосування. Вони дуже схожі між собою, їх леза бувають шириною близько 32—50 мм, але вони відрізняються довжиною. Колодки фуганків бувають завдовжки 28—36 см, а напівфуганків — від 15 до 25 см. Вони хороші для обстругування грубих дерев'яних поверхонь і для видалення розмічальних ліній
Стамески по дереву
Стамески призначені для вибору невеликих поглиблень в деревині, зачистки пазів, зняття фасок. При різанні на стамеску натискають рукою і лише іноді злегка ударяють киянкою по ручці стамески. Стамескою особливо зручно вибирати гнізда під петлі. При виготовленні меблів вам знадобляться набір із чотирьох стамесок з лезами шириною 6,4; 12,7; 19 і 25,4 мм.
Окрім ручного інструменту, перерахованого вище, вам знадобляться і деякі інші інструменти.
Інші ручні інструменти для виготовлення виробу
Пили. Вам знадобиться ножівка при виготовленні меблів для розпилювання дерева і пиломатеріалів і ножівка по металу. Для вирізання декоративних закруглень вам буде потрібна лучкова пила. Для інших робіт вам, можливо, знадобляться фанеропильна пила і шипорізна.
Універсальний складаний ніж. Універсальний складаний ніж часто використовується при виготовленні меблів. Завжди піклуйтеся про гостроту його леза: тупі ножі не дозволяють виконувати точні роботи і можуть зісковзувати з лінії розмітки. Якщо ніж не використовується, він має бути в складеному стані.
Викрутки. Хоча вони можуть вважатися одними з найпростіших інструментів, хороший комплект викруток дуже важливий для будь-якого домашнього майстра. Два найпоширеніші типи викрутки — з прямим або хрестоподібним вістрям. Кращий спосіб не пошкодити голівки шурупів — мати в розпорядженні хороший комплект викруток різних розмірів, відповідно до будь-якого шурупа.
Зажими і лещата
Ні у якій майстерні не бувають зайвими зажими, струбцини або лещата, проте початкові домашні майстри часто ігнорують такі важливі інструмент при виготовленні меблів. Зажими використовують, наприклад, при об'єднанні дерев'яних панелей і прикріпленні накладок на фанерні кромки. Затискайте ними заготовки при розпилюванні, фрезеруванні, свердлінні і шліфуванні. Хороший набір для початківців включає одну або дві пари 10-сантиметрових струбцин, принаймні одна пара трубних зажимів і декілька пружинних зажимів.
Дрилі, свердла.
Для повсякденного використання підшукайте собі 10 мм дриль із змінюваною швидкістю обертання і зворотним ходом. Акумуляторні дрилі зазвичай дорожче, але вони найзручніші, оскільки їх можна використовувати де завгодно, не плутаючись в дротах і подовжувачах. Сьогодні є досить потужні 12-вольтні акумуляторні дрилі. Багато дрилів комплектуються бесключевими свердлювальними патронами, регульованими затисками і зручними ящиками для зберігання приладдя. Якщо ви вирішите придбати такий дриль, подумайте, чи не варто заразом купити і запасний акумулятор, щоб в критичний момент не опиниться без джерела живлення.
Основні свердла. Не пожалійте грошей на купівлю набору спіральних або перових свердл діаметром від 1,5 до 6 мм. Ви завжди зможете докупити свердла більшого розміру, коли вони вам знадобляться. Перові свердла трохи дорожчі, але для свердління дерева вони прийнятніші. Їх загострені кінці менш схильні відходити убік від наміченого отвору, та і свердлять вони чистіше. Для свердління найбільших отворів можна придбати недорогі пробкові свердла діаметром до 38 мм і кільцева пила для отворів діаметром до 65 мм.
Можливо, вам захочеться придбати наконечники для вкручення шурупів. Їх можна купувати по одному або в наборі для шурупів з різними шліцами.

Комментариев нет:

Отправить комментарий